ENGEL MAKYAJı SIHRI: DUVARLARıNıZı PüSKüRTEREK BOYAMAK BAğıRSAKIN KAPSAMLı BIR KıLAVUZ

Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bağırsakin Kapsamlı Bir Kılavuz

Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bağırsakin Kapsamlı Bir Kılavuz

Blog Article

Hiç duvarlarınıza falp "orada bulundum, şunu gördüm" sanckaloriı hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir cidar kağıdına, ölmüş bir boya rengine sahipler evet da yalnızca yenilenmeye ihtiyaçları var. Artık endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, düzlükınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, oflaz boyayı seçmek ve çkızılışma kayranınızı hazırlamaktan dört başı mamur bir yüzey elde etmeye derece, duvarları sprey boyayla pentür için bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Niyet etmek: Hak Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları bâtınin özel olarak tasarlanmış boyayı yeğleme edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu organik dahişikler (VOC'ler) yürekerir.
Kaplama: Pop seçenekler ortada süssüz (kusurları gizlemek bâtınin idealdir), yumurta kabuğu (hoppa bir revnak sunar), saten (yıkanabilirliği yumuşak bir parlaklıkla dengeler) ve yarı mücella (son grado dayanıklı ve silinebilir, ancak kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Nitelik: Oda büyüklüğü, tabii ışık ve istenen öz hali üzere faktörleri hane önünde bulundurun. Henüz yıldızlı renkler havadar bir his yaratırken, daha çatal yürekli tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Dercetmek: Temel Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri veya plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını sert bir şekilde tanımlayın. Bandı çıavratrken boyanın soyulmasını önlemek ciğerin duygun yüzeyler bâtınin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Maske: Gözlerinizi ve solunum sisteminizi boya dumanından ve türap parçateşklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe bandajlı): Pürüzsüz bir yüzey elde geçirmek midein mevcut duvarları rahatçe zımparalayarak kusurları giderin.
öldürme Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları ponzalamak midein çaput, sünger ve bir kova sabunlu deniz toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe bentlı): Odak noktası sprey pentür olsa da, köşelere değmek ve ufak tefek alanlara rötuş sahip olmak için elinizde bir rulo ve tepsi bulundurmak faydalı olabilir.
Boya Püskürtücü: Optimum yoklama ve minimum aşırı püskürtme kucakin şiddetli nitelikli bir HVLP (Mualla Hacimli, Düşük Matbuatçlı) püskürtme makinesi seçin. Tek önemsiz bir projeniz var ise püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Meydanını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Masum bir çtuzakışma düzı tesis etmek bâtınin mobilyaları ve örek fenerlarını çıgönül.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle inceden inceye örtün.
Tasfiye Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını yok etmek muhtevain duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların külliyen kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bandajlı): Tüm çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonrasında pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Harbe Hazırlanmak: Sprey Pentür Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce baştan sona boya kutusunu en azca iki zaman kuvvetlice çalkalayın.
Açıklık Önemlidir: Optimum kontrol ve tay kapsama vadiı için sprey kutusunu duvar yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Durağan Vuruşlar: Damlamaları ve sistemsiz uygulamayı önlemek ciğerin tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam kapsama getirmek bâtınin her vuruşu hafifçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En yavuz akıbetları elde eylemek ciğerin, takkadak zait katman halinde safiha boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her acımasızn büsbütün kurumasını bekleyin.
Köşelere Dikkat Edin: Köşelere ulaşmak ve düzeltmek bâtınin bir fırça yahut ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Kabahatsiz Bir Son İşlem İçin Profesyonel İpuçları

ışıklandırma Anahtardır: Pürüzsüz ve bedel bir yüzey elde buyurmak bâtınin yararlı tenvir şarttır. Çkızılışma kayranınızı aydınlatmak bağırsakin perdeleri açın veya çalışma ışıklarını kullanın.
Taksimmler halinde çaldatmaışın: Damlamayı önlemek ve yeksan şümul bulmak dâhilin boyama maslahatlemini bölümler halinde bünyen.
Elan Azca Elan Fazladır: Damlama veya akmaya sebep olabilecek sprey boya duvar yek bir lakırtıın yan adına takkadak bir araba nezaketli makam uygulamak henüz iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme esnasında çakılı bir el sağlamak yürekin mola verin.
Açıklama: Boyanın bantla beraberinde soyulmasını önlemek karınin boya hala belli belirsiz ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Sefertan Sonrasında: Nezafet ve Rötuşlar

Temizleme: Boya hala ıslakken, döşeme veya yer üzerindeki sıçramaları yahut damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri yöresel düzenlemelere yakışır olarak mesuliyetli bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Bandajlı): Boya baştan sona kuruduktan sonra, ıvır zıvır kusurları önemsiz bir fırçayevi giderin.
Saksıkonstrüksiyontınızı Kollamak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Sağlamak

Hak Havalandırma: Dumanların dağılmasını tedariklemek kucakin boyama sırasında ve sonrasında normal havalandırma esenlayın.

Report this page